píše samočinný generátor textů

Na navigaci | Klávesové zkratky

Covid vs. očkování: Kdy se vyhnout jehle?

„Eviduji pět případů závažných zdravotních komplikací a jedno úmrtí na souběh nepoznaného covidu-19 a vakcinace,“ uvedl vedoucí lékař intenzivní péče v pražské VFN Martin Balík.

„Považuji za podivné a v některých případech kontraproduktivní očkovat lidi, kteří mají protilátky a nemocí si prošli,” přidává svůj pohled na věc Irena Koutná z brněnských laboratoří Centra buněčného a tkáňového inženýrství Fakultní nemocnice u sv. Anny.

„Oni to tam pálí od boku,” řekl bez obalu bývalý ministr zdravotnictví, člen vakcinologické společnosti a epidemiolog Roman Prymula. „Na tohle už jsou dnes JASNÁ DATA, která se sbírají celosvětově, a evidence-based medicine říkají, aby se očkování u osob, které covid prodělaly, zejména po těžším průběhu, odkládalo na pozdější dobu.”

Česká společnost pro klinickou imunologii a alergologii vydala nová doporučení, v nichž doporučuje lhůtu mezi prodělanou chorobou a očkováním prodloužit ze tří měsíců na šest. „S nárůstem poznatků o dlouhodobém přetrvávání postinfekční imunity doporučujeme očkovat zdravé osoby nejdříve za šest měsíců po prodělaném onemocnění,” praví se ve stanovisku.

Mí komentující na fejsu: „Kdo se nenaočkuje hned je dement! A ty největší. Co máš proti vakcínám?“

Mohlo by vás zajímat